Svätomartinské trojdnie 2014

Pridal dňa

Pri príležitosti sviatku sv. Martina, patróna katedrálneho chrámu i celej našej Bratislavskej arcidiecézy, sa od 9. do 11. novembra 2014 koná už tradičné Svätomartinské trojdnie.
Pri príležitosti sviatku sv. Martina sa v nedeľu 9. novembra pri všetkých sv. omšiach koná Svätomartinská dobročinná zbierka.

Výťažok Svätomartinskej dobročinnej zbierky bude použitý na zabezpečenie pomôcok pre nepočujúce deti a rozdelí sa slovenským školám pre nepočujúcich v Bratislave (2 školy), Kremnici, Lučenci, Levoči a Prešove.

Liturgické slávenie Svätomartinského trojdnia bude prebiehať v Katedrále sv. Martina: v nedeľu 9. novembra o 10.30 hod., v pondelok 10. novembra o 17.00 hod. a v utorok 11. novembra tiež o 17.00 hod.

Animátori z eRka pripravujú aj program pre deti v podobe Svätomartinského lampiónového sprievodu. Uskutoční sa v sobotu 8. novembra. Sv. omša za účasti detí začne v Katedrále sv. Martina o 16.30, potom bude nasledovať sprievod detí s lampiónmi a so sv. Martinom až do františkánskeho kláštora, kde sa program zakončí scénkou, tvorivými dieľňami, tancami, hrami a občerstvením. Podujatie bude spojené aj so zbierkou pre chudobných. Ako obetný dar je možné priniesť hygienické potreby pre utečencov. Lampióny si treba priniesť z domu so sebou.

PrílohaVeľkosť
Image icon Lampónový sprievod [jpg]1.63 MB