Arcibiskup Zvolenský TV LUX: „Buďte šíriteľmi Božej radosti"

TV LUX začala vysielať v nedeľu 4.mája. Vo večerných hodinách priniesla spolu s Rádiom LUMEN priamy prenos zo slávnostnej svätej omše, ktorú celebroval bratislavský arcibiskup-metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Spolu s ním koncelebroval emeritný biskup Mons. Dominik Tóth a asi 30 kňazov. Zaplnený jezuitský kostol v Bratislave, v ktorom nechýbali ani komisár Európskej únie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mnohojazyčnosť Ján Figeľ, poslanci NR SR, ako aj zamestnanci TV LUX a členovia Klubu priateľov TV LUX, bol svedkom udalosti, pri ktorej medzi rodinu katolíckych médií na Slovensku pribudla prvá katolícka televízia.

Arcibiskup Zvolenský, ktorý je i predsedom Rady KBS pre spoločenské komunikačné prostriedky, vo svojom príhovore uviedol, že kresťania by sa vážne previnili, ak by nevyužili moderné prostriedky pre šírenia Evanjelia. „Staňte sa šíriteľmi Božej radosti“- povzbudil arcibiskup zamestnancov TV LUX.

Člen televíznej rady za KBS Jozef Kováčik vyjadril radosť a vďaku z prítomnosti zástupcov SSV, Katolíckych novín, TK KBS, Rádia LUMEN i ďalších médií a vydavateľstiev.

TV LUX je ovocím vzácnej spolupráce medzi Konferenciou biskupov Slovenska, Lux Communication a Saleziánmi don Bosca na Slovensku.

Po svätej omši sa uskutočnil benefičný koncert Spevy pre Afriku, ktorý TV LUX a Rádio LUMEN odvysielali takisto v priamom prenose. Účinkovali na ňom skupina Trinity group, vokálne telesá a spevokoly Chrysostomos, Close Harmony Friends a Chorus Salvatoris.

__________
Zdroj: TK KBS