Brazílsky kardinál Assis u bratislavského arcibiskupa Zvolenského

Pridal dňa

Vo štvrtok 19. januára 2012 navštívil bratislavského arcibiskupa metropolitu Stanislava Zvolenského brazílsky kardinál a arcibiskup mesta Aparecida Raymundo Damasceno Assis sprevádzaný apoštolským nunciom na Slovensku Mons. Mariom Giordanom a pátrom redemptoristom Darci Niciolim, rektorom brazílskej národnej svätyne v uvedenom meste.

V rozhovore sa kardinál Assis a arcibiskup Zvolenský vzájomne informovali o situácii v ich diecézach, hovorili o brazílskej národnej svätyni, napríklad o jedenástich miliónoch pútnikov, ktorí do nej ročne zavítajú. Kardinál Assis pri tejto príležitosti odovzdal arcibiskupovi Zvolenskému zmenšenú kópiu milostivej mariánskej sošky.

V piatok 20. januára o 18:30 odovzdal kardinál Assis ďalšiu vzácnu kópiu sošky Panny Márie ako patrónky Brazílie farskému Kostolu Sedembolestnej Panny Márie v Bratislave - Petržalke. Z iniciatívy veľvyslankyne na Slovensku Marílie Sardenberg Zelner Gonçalves prišiel dar osobne odovzdať kardinál Assis spolu s rektorom svätyne.

Spravodajstvo a fotoreportáž o slávnostnom odovzdaní sošky Panny Márie farskému Kostolu Sedembolestnej Panny Márie v Bratislave prináša Tlačová kancelária TK KBS.

__________
Foto: Peter Zimen, TK KBS