Bratislavský arcibiskup v Detskej fakultnej nemocnici na bratislavských Kramároch

Pridal dňa

V piatok 11. februára 2011 - pri príležitosti Svetového dňa chorých – navštívil bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou na bratislavských Kramároch. Arcibiskupa Zvolenského privítal riaditeľ nemocnice MUDr. Daniel Žitňan, ktorý ho informoval o nemocnici, jej zariadeniach i pracovníkoch.

Arcibiskup Zvolenský pripomenul, že cieľom dnešného dňa je ešte viac upriamiť pozornosť na chorých a tiež na zdravotníkov, ktorí sa o chorých starajú. Následne odovzdal detskej nemocnici dar, zakúpený z príspevkov kňazov Bratislavskej arcidiecézy, a to tri infúzne pumpy. Arcibiskup Zvolenský potom pozdravil deti a ich rodičov na viacerých oddeleniach nemocnice.

Stretnutie ukončila modlitba v nemocničnej kaplnke, kde arcibiskup Zvolenský udelil zdravotníckemu personálu i pacientom požehnanie. V príhovore pozval prosiť Ježiša Krista rovnako o uzdravenie tela ako uzdravenie srdca, ktoré spočíva v sile znášať a obetovať utrpenia v chorobe ako svoje životné poslanie.

Na stretnutí sa zúčastnil starosta Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý i prezident Zboru dobrovoľníkov Maltézskeho rádu na Slovensku Anton Šafárik.

__________
Foto: Peter Zimen, KBS
Ďalšie fotografie z návštevy je možné nájsť vo fotobanke TK KBS.