Stretnutie predsedov biskupských konferencií Slovenska a Haiti

Pridal dňa

Približne pred pol rokom karibský ostrov Haiti postihlo silné zemetrasenie, ktoré nejakým spôsobom postihlo tretinu miestneho obyvateľstva. Väčšina miest a infraštruktúry bola zničená a v troskách budov zahynuli státisíce ľudí. Takmer ihneď sa začala na celom svete organizovať všestranná pomoc postihnutej krajine, pri ktorej nechýbalo ani Slovensko.

Predseda Konferencie biskupov Haiti Mons. Louis Kébreau sa prišiel za duchovnú a materiálnu podporu osobne poďakovať a prejednať s našimi cirkevnými predstaviteľmi pod vedením predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského ďalší postup pri využití tejto pomoci. Pri včerajšom stretnutí v priestoroch Arcibiskupského úradu v Bratislave boli prítomný aj apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana a prezident Slovenskej katolíckej charity Mons. Štefan Sečka.

Ako uviedol Mons. Zvolenský, príspevok veriacich našej krajiny na pomoc Haiti bol mimoriadne štedrý – vyzbieralo sa viac ako 1,4 milióna eur. Peniaze už prúdia na Haiti prostredníctvom projektov Slovenskej katolíckej charity, aj cez samotnú Konferenciu biskupov Haiti. Časť výťažku zo zbierky je podľa predsedu KBS určená priamo na rekonštrukciu tamojšieho seminára, ktorý bol pri zemetrasení úplne zničený. Spresnenie spomenutých záležitostí bolo hlavnou témou stretnutia cirkevných predstaviteľov oboch krajín.

__________
Zdroj: Dana Jacečková, TK KBS
Foto: Peter Zimen, TK KBS
TK KBS k správe vydala AUDIO a FOTO.