Arcibiskup Zvolenský na Púti katolíckych médií

Pridal dňa

V sobotu 23. mája 2009 sa bratislavský arcibiskup-metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Rady pre spoločenské komunikačné prostriedky KBS, zúčastnil „Púti médií“.

Popoludní o 16. hodine sa v priestoroch Spolku svätého Vojtecha stretol s hollywoodskym hercom Edoardom Verasteguiom, ktorý mu prezentoval svoje kinematografické projekty, ktorých súčasťou je aj úspešný a ocenený film Bella. Arcibiskup Zvolenský ocenil hercove plány a zaželal mu pri sprostredkovaní pozitívnych hodnôt veľa úspechov a Božieho požehnania.

Nasledovala svätá omša, ktorej hlavným celebrantom a kazateľom bol tiež arcibiskup Zvolenský.

V homílii poukázal na miesto médií v modernej spoločnosti, ktorá môže byť prostredníctvom nich vystavená niekedy aj zlu. Napríklad formou informácií o „údajne“ spáchanom zle, ktoré napriek svojej „údajnosti“ dostáva neúmerne veľký priestor. No vždy platí prezumpcia neviny, preto je tak veľmi potrebné, aby sme s pomocou Ducha Svätého a zdravého úsudku rozlišovali pravdu od pochybnej správy.

No toto je len jedna stránka vplyvu médií, pretože môžu byť aj nástrojom na šírenie dobra a pravdy. „Preto ich aj Katolícka cirkev pokladá za veľmi dôležité a prínosné, čo si máme uvedomiť aj v túto „Nedeľu médií“. Na záver arcibiskup Zvolenský pripomenul slová pápeža Benedikta XVI. o nových technológiách, menovite o internete ako o prostriedku rýchlej a pravidelnej komunikácie cez obraz a slovo, a jeho výzvu mladým, aby boli aj v tomto digitálnom svete svedkami o Bohu a pravde.