Zomrel kňaz našej arcidiecézy Ján Kliment

Pridal dňa

10. marca 2023 si vo večerných hodinách Pán života a smrti povolal z pozemského putovania duchovného otca Jána Klimenta, ktorý v súčasnosti pôsobil ako farár v Rohožníku.

V stredu 15. marca o 18.00 bude v Rohožníku bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský sláviť zádušnú svätú omšu za zosnulého kňaza ako prejav vďaky za jeho službu pre arcidiecézu.

Svätá omša s pohrebnými obradmi bude vo štvrtok 16. marca o 13.30 vo Farskom kostole Panny Márie v Žemberovciach.

Mgr. Ján Kliment prijal kňazskú vysviacku v roku 2008, následne pôsobil ako kaplán (farský vikár) vo farnostiach Bratislava – Sedembolestnej Panny Márie, Bratislava – Dúbravka a Pezinok. Od roku 2014 bol farárom vo farnosti Brezová pod Bradlom a o dva roky neskôr i školským dekanom v dekanáte Senica. Následne pôsobil ako predseda Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy, pričom súčasne vykonával duchovnú službu ako rektor kostola i výpomocný duchovný vo farnostiach Bratislavy. V roku 2022 bol ustanovený za farára vo farnosti Rohožník.

Modlime sa za jeho nesmrteľnú dušu, nech spočinie pri Pánovi, ktorého miloval až do poslednej chvíle.

Aktualizované

On-line prenos svätej omše s pohrebnými obradmi (16.3.2023 o 13.30) bude možné sledovať na YouTube stránke farnosti Santovka i na facebookovom profile farnosti Žemberovce.
Aktuálne informácie a prípadné zmeny sú zverejňované na webovej stránke farnosti Žemberovce.

__________
Foto: verbumcasopis.sk

PrílohaVeľkosť
Image icon Parte [png]323.73 KB