Apoštolská návšteva Svätého Otca na Slovensku

Pridal dňa

Svätý Otec František v dňoch od 12. do 15. septembra 2021 pricestuje na návštevu Slovenska.

Svoj príchod na Slovensko oznámil po príhovore a modlitbe Anjel Pána na Svätopeterskom námestí vo Vatikáne v nedeľu 4. júla slovami:
Som rád, že môžem oznámiť, že od 12. do 15. septembra, keď Pán Boh dá, pôjdem na Slovensko, aby som prišiel na pastoračnú návštevu," uviedol pápež František. „Popoludní predtým budem sláviť záverečnú svätú omšu na Medzinárodnom eucharistickom kongrese v Budapešti," pokračoval Svätý Otec. „Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí pripravujú túto cestu a modlím sa za nich. Pomodlíme sa všetci za túto cestu a za osoby, ktoré pracujú na tom, aby to zorganizovali," dodal pápež František.

Na pozvanie občianskych predstaviteľov a biskupských konferencií sa pápež František v nedeľu 12. septembra 2021 zúčastní v Budapešti na záverečnej svätej omši 52. Medzinárodného eucharistického kongresu, a následne v dňoch 12. - 15. septembra 2021 pocestuje na Slovensko, kde navštívi mestá Bratislava, Prešov, Košice a Šaštín.

Informácie Konferencie biskupov Slovenska k návšteve pápeža Františka na Slovensku:
Oficiálna webová stránka návštevy Svätého Otca na Slovensku, ktorá poskytuje všetky potrebné informácie k apoštolskej ceste pápeža Františka, je k dispozícii na adrese www.navstevapapeza.sk
Všetky dostupné a priebežne dopĺňané informácie Konferencie biskupov Slovenska o návšteve Svätého otca sú k dispozícii aj v dossieri Tlačovej kancelárie KBS.
 
Informácie Bratislavskej arcidiecézy k návšteve pápeža Františka na Slovensku:
Informácie súvisiace s návštevou Svätého Otca Františka na Slovensku, ktoré sú uvedené na webe Bratislavskej arcidiecézy, sú k dispozícii pod heslom:
Priebežné informácie súvisiace s návštevou Svätého Otca je možné sledovať na sociálnych sieťach Bratislavskej arcidiecézy:

TwitterFacebookYouTubeInstagram

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský k oznámenej návšteve povedal:

„Je to mimoriadne radostná správa, veľmi sa teším. Myslím, že mnohí z nás sa skutočne v tejto chvíli s veľkou radosťou vracajú k spomienke aj na návštevu Svätého Otca Jána Pavla II.
A znova môžeme povedať, nástupca apoštolov, teraz pápež František, prichádza na Slovensko.
Táto správa prichádza v súvise aj so slávnosťou našich svätých Cyrila a Metoda, vierozvestcov. Oni boli tými, ktorí nás učili úcte k pápežovi. A my budeme môcť teraz nástupcu apoštola Petra znova privítať na Slovensku, prijať ho medzi nás.
Všetkých prosím, aby sme sa začali tak vnútorne pripravovať, aby sme naozaj vedeli vypočuť posolstvo pápeža Františka.
Je to posolstvo vnímavosti k tým, ktorí trpia, ktorí sú na okraji spoločnosti, ktorí sú nejakým spôsobom núdzni, či v oblasti materiálnej alebo duchovnej.
Potom je tu jeho veľká starostlivosť o dobro rodiny, veľká vnímavosť pre potreby mládeže.
Tieto témy iste budú aj obsahom návštevy pápeža Františka na Slovensku.
Myslím, že v tejto oblasti môžeme očakávať veľké duchovné posilnenie."

__________
Foto: Pixabay, koláž ABÚ
Zdroj: TK KBS, TK KBS