Pri Pustom kostolíku bude v nedeľu púť

Pridal dňa

Pri Pustom kostolíku na okraji Svätého Jura chcú saleziáni vytvoriť novú tradíciu spojenú s blahoslaveným Titusom Zemanom. Každý rok okolo termínu 24. mája, teda kedy je v liturgickom kalendári spomienka venovaná Panne Márii, Pomocnici kresťanov, bude bývať pri Pustom kostolíku pútnická svätá omša. Tento rok bude 26. mája o 10:30.

Ako vysvetlil salezián Jozef Luscoň, z tejto lokality pod Malými Karpatmi pochádza približne 70 saleziánov. Traja z neďalekej Rače a štyria priamo zo Svätého Jura. Medzi nimi aj Alojz Hudek, prvý slovenský salezián, ktorý vstúpil k saleziánom v roku 1907. Podľa Luscoňa v tomto priestore, v okolí Svätého Jura vyrastal aj Titus Zeman, ktorý bol rodák z obce Vajnory. Tie od Jura delil len prales.
Jozef Luscoň pozýva na pútnickú svätú omšu všetkých.

Púť má viesť podľa Jozefa Luscoňa k položeniu si otázok: “K čomu ma Pane dnes voláš na týchto miestach? Aké je moje povolanie? K čomu ja pridám ruky, myseľ, srdce? Veríme, že odpovede na tieto otázky sa na týchto miestach prebudia,” povedal s tým, že na púť môžu ľudia prísť s kočíkmi, autami, peši, na bicykloch, na korčuliach. “Je to úžasný priestor, nad ktorým začínajú vinice,” dodal.