Otec arcibiskup odovzdal certifikáty novým animátorom

Pridal dňa
Foto: Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy
Foto: Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy

Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský odovzdal šiestim mladým certifikáty o absolvovaní animátorského kurzu, ktorý pre mladých organizovala Bratislavská animátorská škola. Následne otec arcibiskup ochotne odpovedal na otázky mladých.

Bratislavská animátorská škola je základný animátorský kurz, ktorého cieľom je formovať mladých ľudí vo veku od 16 do 30 rokov. Počas kurzu získajú mnohé zručnosti, ktoré im pomôžu byť dobrou pomocou pre kňaza vo farnosti ako animátori medzi mladými a deťmi. Účastníci sú však tiež formáciou vedení stať sa zrelými mladými ľuďmi, ktorí majú živý vzťah s Bohom.

Prvý rok je učenícky rok, kde sa počas ôsmich víkendov a jedného letného týždňa zameriavajú na osobné ľudské a duchovné dozrievanie. Tento rok ho absolvovalo približne 40 mladých. Druhý rok je apoštolský rok a počas neho (4 víkendy) sa zameriavajú mladí na praktické skúsenosti animátora v službe v teréne medzi ľuďmi.

Do 15. septembra sa môžu prihlásiť noví záujemcovia o animátorský kurz. Bratislavská animátorská škola prebieha formou víkendových stretnutí. Rok osobnej formácie sa začne na jeseň 2024 a skončí v lete 2025 s pozvaním pokračovať vo formácii k službe (rok evanjelizačnej prípravy – eBAŠ). Klasický formačný víkend začína v piatok o 18:00 a končí v nedeľu obedom o 14:00. Náplňou sú prednášky na danú tému víkendu, individuálne a spoločné aktivity, zdieľanie v skupinkách, relax, modlitby, sväté omše, možnosť spovede a rozhovorov a veľa zábavy v spoločenstve.